Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Дифтерія: у чому небезпека та як захистити себе?

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що викликається дифтерійною паличкою (коринебактерія). Хвороба проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки тощо.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки.

Ефективним методом профілактики дифтерії є щеплення!

Вакцинацію від дифтерії, згідно Національного календаря профілактичних щеплень МОЗ України,  роблять за віком чотири рази: у два місяці (перше), у чотири місяці (друге), у шість місяців (третє) та у 18 місяців (четверте).

Наступні щеплення роблять у 6 та 16 років — це вже ревакцинація. 

Надалі кожні десять років дорослий має оновлювати свій захист від дифтерії. Для цього треба звернутися до сімейного лікаря та призначити дату вакцинації.


Читайте також

7 жовтня відзначають Міжнародний День лікаря! З нагоди свята вітаємо усіх представників цієї неймовірно важливої професії! Українські лікарі – ц..
Гінекологічне ультразвукове дослідження – це безпечний та ефективний метод обстеження жіночої репродуктивної системи. Даний вид обстеження має в..
У жовтні в Україні розпочався епідемічний сезон простудних захворювань: саме в цей період зростає захворюваність на грип та ГРВІ. У період з 12 до 18 ..
Підписатись