Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць.

В м. Рівному ситуація із захворюваністю жінок на рак молочної залози не є кращою:
→ вперше виявлена онкопатологія молочної залози за 10 останніх років зросла близько 30%;
→ смертність жінок від раку молочної залози стабільно висока (43-45 випадків щорічно); 
→ виявлення раку молочної залози у жінок на пізніх стадіях з 27,2 % у 2011 році зросло до 40,9% у 2020 році.

• Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7,5 тис. жінок по всій Україні.

• На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік), в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення.

♦Не останню роль у пізньому зверненні до лікарів відіграє непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку грудної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами "народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба набирає обертів.
З метою привернення уваги суспільства до необхідності проведення профілактичного огляду, зокрема осіб із груп ризику, своєчасного звернення за медичною допомогою у разі підозри розвитку патології, в Центрах ПМСД Рівного медики первинки міста спільно зі спеціалістами Рівненського обласного протипухлинного центру протягом двох останніх днів обговорювали ряд проблем в комунікаціях з пацієнтом в напрямку профілактики хвороби, особливостей діагностики патології молочної залози, піднімали актуальні питання раку молочної залози, тощо. 

► Основними методами, які дозволяють пацієнтам своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія. З метою уточнення діагнозу лікар може призначити також деякі інші обстеження. 

Тож рівнянами варто своєчасно проходити профілактичний огляд, а у разі підозри розвитку патології відразу звертатись за медичною допомогою!


Читайте також

6 приватних закладів охорони здоров’я на території Рівненської міської територіальної громади сформували пункти щеплень або мобільні бригади з і..
Відповідний проєкт наказу Міністерством охорони здоров‘я України винесено на громадське обговорення: http://surl.li/aqxre До Переліку професій..
Таким методом маємо на меті спростити доступ рівнян до щеплень від сезонного грипу. Кожен мешканець громади чи гість Рівного має можливість прийти в а..
Підписатись