Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції розпочинається у жовтні та триватиме до травня наступного року

Із настанням холодної пори майже кожен із нас «ближче знайомиться» із тими чи іншими простудними проявами: нежить, кашель, біль у горлі й підвищена температура – нажаль, часті супутники людини в холодну пору. Саме восени, вірогідність простудних захворювань найвища. Зниження температури повітря, вітри і часті дощі в осінній період призводять до переохолодження організму, від чого падає імунний захист, що у свою чергу призводить до гострих респіраторних вірусних захворювань.

Сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції розпочинається у жовтні та триватиме до травня наступного року. В цей період значно зростає ризик заразитися. 

За даними закладів охорони здоров′я міста Рівного на третьому тижні жовтня 2019 року захворіло понад 600 осіб. Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги діти, їх відсоток від всіх захворівши складає 62,6 %. Смертей через ускладнення від грипу з початку сезону (вересень-жовтень) не зареєстровано. Протягом 27.09. – 03.10.2019 звернулось до закладів охорони здоров′я міста 602 осіб із простудними захворюваннями серед яких 294 діти та протягом 04.10. -  10.10.2019 медичної допомоги потребували 815 осіб які мали симптоми ГРВІ, серед них 565 діти.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендується робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Розпочинаючи з вересня та станом на 17 жовтня 2019 року в закладах охорони здоров′я міста Рівного 257 осіб провели щеплення проти грипу серед яких 101 дитина. Перевагу отримала вакцина «Ваксігрип» виробником якої є Франція (232 осіб). Вакиною «Джісі Флю» виробництва кореї зробили щеплення 25 осіб.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцина не закуповується за державні кошти.

Контакти для звернень в заклади охорони здоров"я для виклику лікаря натиснувши тут.


Читайте також

Станом на 8:00 годину 07.09.2020 на лікуванні у міських закладах охорони здоров"я Рівного перебуває 709 рівнян хворих на коронавірусну інфекцію, із як..
Відзнаки "За заслуги перед містом" ІІ ступеня отримали: - Королюк Лілія Євгеніївна – заступник головного лікаря з медичної частини; - Максимчук..
Підписатись