Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

«Рівненські хірургічні дні» відбулись попри воєнні дії в Україні!

Чергову, а саме IV Науково-практичну конференцію з міжнародною участю: "Особливості надання хірургічної допомоги в умовах воєнного стану" проведено КНП «Центральна міська лікарня» РМР наприкінці минулого тижня (07-08.12.2023). 

 

Організаційний комітет заходу, в складі: 
• Юрія Осіпчука, голови постійної комісії з питань охорони здоровʼя, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів сімей загиблих героїв Небесної сотні та учасників бойових дій Рівненської міської ради
• Євгенія Кучерука, головного лікаря КНП «Центральна міська лікарня» РМР
• Ігоря Дундюка, заступника головного лікаря КНП «Центральна міська лікарня» РМР, 
• Д. Афоніна, доцента кафедри ДУ «Луганський державний медичний університет»,
• Віталія Хмилецького, координатора групи експертів за напрямком хірургія Управління охорони здоровʼя виконавчого комітету Рівненської міської ради 
забезпечили учасникам конференції, зокрема бажаючим лікарям-спеціалістам, можливість долучитись до 3-х операційних сесій із хірургічного втручання безпосередньо за операційним столом в КНП «Центральна міська лікарня» РМР. Також, хід майстер-класів із операційного втручання «наживо» транслювався у актовій залі закладу. 

Під час другого дня конференції учасники мали змогу відвідати два спеціалізованих пленарних засідання, де піднімались теми бойової травми та хронічного болю після поранень, питання судинної та ендоваскулярної хірургії, мультидисципллінарний підхід в  знеболенні хірургічних пацієнтів, трансплантації та сучасних підходів до лікування пахової грижі, інше. 

Як зазначила, під час вітального слова учасникам конференції, в.о. начальника управління охорони здоровʼя виконавчого комітету Рівненської міської ради Лариса Обуховська, - «Підняті питання є вкрай важливими в умовах сьогодення. Адже з моменту повномаштабної війни медичні заклади Рівного продовжили надавати медичну допомогу всім, хто її потребує. Медики галузі охорони здоровʼя громади досить активно та свідомо «мобілізувались»: цивільні медики долучились до ЗСУ та майже на лінії фронту рятують життя тим, хто опинився під постійними обстрілами і в зоні активних бойових дій, інші - стоять на сторожі 24/7 людського життя в лікувальних закладах громади. В умовах воєнного стану досить значного навантаження відчуває хірургічна та травматологічна служби: чимала кількість поранених та травмованих військовослужбовців перебувають на лікуванні в Центральній міські лікарні і Міській лікарні № 2 Рівного, та понад дві тисячі уже пролікованих. Дякую КНП «Центральна міська лікарня» РМР та організаційному комітету Конференції за захід та можливість конструктивного діалогу, а учасникам - за обмін досвідом у наданні медичної допомоги в умовах воєнного стану, адже постійна  комунікація усіх ланок медичної допомоги допоможе медикам та управлінцям приймати ефективні рішення, ділитися досвідом та визначити план дій лікарів на кожній точці маршруту пацієнта». 

«Для відома учасників заходу, завдяки підтримці влади міста заклади охорони здоровʼя Рівненської міської ради забезпечені усім необхідним для надання медичної допомоги в умовах воєнного стану на сучасному рівні із застосуванням передових технологій, як при лікуванні гострих станів, так і при реабілітації пацієнтів», - додала Лариса Іванівна. 

Спікери конференції зазначають, що з моменту воєнного стану дещо змінилася робота стаціонарних підрозділів, -«Ми повинні тримати ліжковий резерв на випадок масових поступлень. Друга сторона, це те, що ми почали лікувати військові травми, досвіду у яких на початку війни взагалі не мали. Однак, уже на сьогодні ми зі всім справляємося, робота йде планово».
 

Окремі фото: КНП «Центральна міська лікарня» РМР та «Медичний вісник+»

 


Підписатись