Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Чи потрібно дитині щороку робити пробу Манту?

Раніше в Україні пробу Манту щороку робили всім дітям. Так вивчали стан інфікованості збудником туберкульозу — мікобактерією, або бацилою Коха. Сьогодні масове проведення проби Манту не рекомендується, адже подібна діагностика здорових дітей, які не належать до груп ризику, недоцільна як із медичної, так і з економічної точки зору. 

Нагадаємо, проба Манту – це не щеплення! Щороку її потрібно робити лише дітям із групи ризику захворювання на туберкульоз. Її призначають індивідуально за результатами опитування та обстеження. 

Зокрема, пробу Манту проводять перед щепленням БЦЖ дітям, старшим за два місяці та які не були щеплені вакциною БЦЖ у пологовому будинку. У цьому разі вакцинація здійснюється за негативного результату проби Манту. 

Позитивна проба Манту не завжди є доказом інфікування туберкульозом. З отриманими результатами варто звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Вас проконсультують та за необхідності скерують до фтизіатра.


Читайте також

Великодня виставка в КНП «Центральна міська лікарня» РМР — багаторічна традиція, що відбувається на третій день після світлого свята..
«Шановні колеги та пацієнти закладів охорони здоровʼя Рівненської міської ради, прийміть найщиріші вітання з нагоди світлого свята Воскресіння Г..
Із 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації, який покликаний нагадати про важливість щеплень дітей і дорослих для захисту від інфекційних ..
Підписатись