Міністерство охорони здоров’я      Рівненська міська рада      Новини      Медіа                                        

ЕЛЕКТРОННА ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я

Поліпшення охорони здоровя на службі у людей

Вперше на базі КНП «Міської лікарні № 2» РМР розпочато замісну ниркову терапію методом перитонеального діалізу.

Протягом останнього тижня таких процедур в закладі уже проведено дві. Цей альтернативний метод вважається другим після трансплантації донорської нирки по комфортності і якості життя пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю.

Пацієнти мають можливість отримувати діаліз в домашніх умовах, в тому числі, виключно, вночі під час сну. Це дає змогу жити повноцінним життям, працювати, відпочивати з друзями, подорожувати, проводити час з рідними, а не витрачати щотижня 12-16 годин роками на проведення процедури гемодіалізу в спеціалізованих лікувальних закладах. 

Варто зауважити, що перитонеальний діаліз є методом вибору в пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю, які мають супутню виражену серцеву недостатність, цироз печінки з гепаторенальним синдромом, а також виражену ангіопатію, зокрема при цукровому діабеті.

В Рівненській області даний метод лікування був впроваджений з 2006 року лише на базі обласної клінічної лікарні. Та, на сьогодні, введення в діаліз уже проводиться командою медиків, які пройшли відповідні навчання, і на базі Міської лікарні № 2 Рівного за участі лікаря-нефролога вищої кваліфікаційної категорії Надії Коробової, що має багаторічний досвід у проведенні замісної ниркової терапії.

Відбір пацієнтів для перитонеального діалізу проводиться на амбулаторному етапі нефрологом в поліклініці № 1 КНП «Міська лікарня № 2» РМР, що за адресою: м. Рівне, вул. Макарова, 3, каб. № 223. Контаткний номер телефону реєстратури для запису на консультацію до лікаря-нефролога: (067)8191675.


Читайте також

Сьогодні з особливим трепетом звучать привітання напередодні вашого професійного свята. Бо ви – наші янголи-охоронці, і з перших днів війни ряту..
Із цивільного населення, що виявили бажання опанувати навики надання допомоги потерпілим ще до приїзду медиків понад 300 осіб пройшли відповідні навча..
Підписатись